Teneryfa

Trudno powiedzieć, że jest tylko jedna Teneryfa, gdyż wyspa ma tysiące zakątków i twarzy, które warto odkryć. Ponad 40 milionów ludzi odwiedziło wyspę w ciągu ostatnich 20 lat, większość skupia się jednak na najbardziej turystycznych miejscowościach jak Las Americas czy Los Cristianos, które nie dają obrazu autentycznej Teneryfy.

Raj wiecznej wiosny

Na kazdym kto odwiedzi Teneryfe zrobi ona inne wrazenie, pewne jest jednak, ze slad po odkrywaniu Teneryfy zostanie we wszystkich na zawsze.

Widok Teneryfy to istna uczta dla oka. Krajobraz Parku Narodowego Teide, znajdujacego sie na wysokosci 3,555 m ponad poziomem morza jest zaciekawi kazdego i jest miejscem, które zdecydowanie trzeba odwiedzic bedac na Teneryfie. Fascynujace jest to, ze widoki w okolicy Teide beda inne zaleznie od pory dnia i roku.

Teide to wspaniały cud natury, który był opisywany przez pisarzy oraz osoby odwiedzające wyspę, w tym przez Alexandra von Humboldta, perskiego geografa, który zwiedzał i odkrywał wyspę przez pięć dni w 1799 roku. Ta przyrodnicza perełka jest opisywana w książkach, malowana na płótnie jak również jest tematem innych utworów artystycznych.

Innym nadzwyczajnym elementem wyspy jest bujna, egzotyczna roślinność, która zapewnia Teneryfie wyjątkowość oraz specyficzny mikroklimat. Lasy laurowe, lasy z sosnami kanaryjskimi, doliny, zbocza pokryte kaktusami, palmy to tylko część pięknej roślinności wyspy. Warto wspomnieć również o smoczych drzewach, które mają setki lat i które były otaczane czcią przez rdzennych mieszkańców Teneryfy, zwanych Guanczami.

Tradycje

Architektura na Teneryfie jest również bardzo ciekawa. Dekorowane fasady, balkony oraz typowe wewnętrzne patia, kościoły zdecydowanie zasługują na uwagę.

Wszyscy, którzy zdecydują się na pokonanie odległości około 4,000 km, aby odwiedzić i odkryć Teneryfę, spotkają miejscowych zamieszkujących wyspę, którzy będą się starali, ale zapewnić im niezapomniany pobyt. Mieszkańcy Teneryfy są radośni, otwarci i dumni z miejsca, w którym mieszkają. Są to ludzie, którzy cenią rodzinę i zdecydowanie wiedzą jak cieszyć się pełnią życia.

Teneryfa jako miejsce, które cieszy się jednym z najlepszych klimatów na świecie jest również idealnym miejscem, aby posiadać tu dom wakacyjny, który zapewni relaks i niesamowitą jakość i radość przeżywania każdego dnia.