O Sotavento

Sotavento obejmuje powierzchnię 250.000 m2 i jest położony na południu Teneryfy, w odległości zaledwie 10 minut samochodem od lotniska Reina Sofia. Pięknie usytuowany obok majestatycznej i pięknej góry Montana Roja oraz naturalnej plaży la Tejita. Jest to miejsce, gdzie już od pierwszej chwili pobytu można cieszyć się niesamowitym spokojem i pięknem otaczającej przyrody.

Osiedle położone jest między dwiema urokliwymi miejscowościami, które kiedyś były wioskami rybackimi El Medano i Los Abrigos i otoczone jest wyjątkowym Rezerwatem Przyrody Montana Roja.

Najbardziej słoneczne miejsce w Europie

Sotavento to idealne miejsce, aby cieszyć się wyjątkową jakością życia jaką umożliwia. Obecnie ponad 1500 osób z całej Europy cieszą się delikatnym, wiosennym klimatem, które oferuje Teneryfa i okolica Sotavento. Czy może być coś lepszego niż możliwość cieszenia się około 3000 godzinami słońca w ciągu roku, spacerami po pięknej plaży la Tejita, uprawianiem widsurfingu czy kitesurfingu czy graniem w golfa w odległości zaledwie 10 minut od domu.

Wszystkie osiedla w Sotavento są bardzo prywatne, mają baseny (zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci) i każdy kompleks cieszy się roślinnością w częściach wspólnych. Wszystkie nieruchomości mają prywatne tarasy, na których właściciele mogą cieszyć się klimatem Teneryfy na swoich własnych tarasach.